HEO > Seznam nemocí > H > Hemeroidy

Mast na hemeroidy, mast na hemoroidy, léky, čípky, mastička


Hemeroidy patří mezi choroby sice velmi nepříjemné, ale naštěstí ne příliš závažné. Léky na hemeroidy dokáží minimálně velmi dobře potlačit projevy obtíží, a ve spojení s patřičnou úpravou životního stylu, je možné se problému efektivně zcela zbavit na zbytek života.

I přes nízkou závažnost nemoci by však vaše kroky měly při prvních příznacích vést do lékařské ordinace, a to i přesto, že léky na hemoroidy jsou v lékarnách obvykle volně dostupné. Příznaky, jako je krev ve stolici, totiž můžou znamenat také jinou, závažnější chorobu, kterou by žádná mast na hemeroidy nevyléčila. Poté, co lékař vyloučí rakovinu a diagnostikuje s jistotou hemeroidy, předepíše vám léky, podle toho, zda vaše potíže způsobují tzv. vnitřní nebo vnější hemeroidy. K léčbě hemeroidů vnějších obvykle postačí mast na hemoroidy, která se aplikuje přímo na postižená místa. Na hemeroidy vnitřní je třeba použít čípky na hemeroidy. K úplné léčbě a vyloučení pozdějších komplikací se však nejčastěji využívá kombinace obou typů léčiv.

Kromě mastí a čípků je možné zejména od akutních bolestí ulevovat i jinými způsoby. Prospěšné jsou zejména sedací koupele z teplé vody a dubové kůry. V lékárnách je volně dostupná také mast na hemoroidy z dubové kůry. Dubová kůra má stahující účinky a urychluje hojení. Při akutních bolestech, především trombóze, lékaři obvykle doporučují ledování postižených míst.

DUBOVÉ KAPKY RK

FIBER STAR (FEELIN GOOD)
rostlinný doplněk, který obsahuje mikrovlákniny a svými vazebnímu vlastnostmi má schopnost pročistit zažívací systém a regenerovat jej.

GALLOTIN - PRŮNIKOVÝ GEL NA HEMOROIDY

HEMOSTOP PROBIO 60 TBL. + HEMOSTOP GEL ZDARMA

I ta nejlepší mastička na hemeroidy má však pouze podpůrný charakter, zmírňující spíše příznaky. Samotné příčiny nemoci však vyřešit nemůže. Ty je třeba hledat zejména v životním stylu, zejména v oblasti stravování a s ním souvisejícím vyprazdňováním, které by mělo být pravidelné a přirozené.

Zákaz kopírování jakékoliv části tohoto webu - Copyright heo.cz © 2012

Prohlášení o obsahuKontakt, Odkazy