HEO > Seznam nemocí > H > Hemeroidy

Hemeroidy příznaky, hemoroidy příznaky


Onemocnění ústí konečníku, při kterém jsou rozšířené žíly, označujeme jako hemeroidy. Příznaky jsou někdy podobné nádorovému onemocnění konečníku či tlustého střeva. Mezi hlavní příznaky hemeroidů patří krvácení při vyprazdňování střev.
Dalšími nepříjemnými projevy hemeroidů jsou velké bolesti při stolici, které jsou způsobeny tlakem na sraženiny krve, které se v konečníku vytvořily. Krev je tedy jasně červená, čerstvá. Pokud se objeví zčervenání a bolestivý otok v okolí řitního otvoru, jedná se pravděpodobně taktéž o hemoroidy.

Příznaky se trochu líší při dělení na externí a interní hemoroidy, interní nebolí (alespoň do té doby, dokud se v nich nevytvoří krevní sraženina), protože se nenachází v oblasti senzitivních nervových zakončení. Externí vystupují se stolicí ven a poté opět zmizí.

Hemeroidům lze předcházet, když se budeme vyhýbat velké námaze a pokud budeme správně dýchat při stolici, tak abychom nevytvářeli nadměrný tlak na žíly v konečníku. Měli bychom jíst hodně vlákniny (ovoce, zelenina), která podporuje trávení a zabraňuje zácpě. K jejich tvorbě také přispívá sedavá zaměstnání. Nejčastěji se toto onemocnění objevuje u starších lidí, kdy jejich svaly ztrácejí napětí.

Pokud se už hemeroidy vyskytly, je možné aplikovat přírodní léčbu. Zvýšit přísun vitaminu C, flavonoidů a listnatce kopinatého. Na bolestivé hemerodiy lze použít mast z třezalky nebo habru po každé stolici.

DUBOVÉ KAPKY RK

FIBER STAR (FEELIN GOOD)
rostlinný doplněk, který obsahuje mikrovlákniny a svými vazebnímu vlastnostmi má schopnost pročistit zažívací systém a regenerovat jej.

GALLOTIN - PRŮNIKOVÝ GEL NA HEMOROIDY

HEMOSTOP PROBIO 60 TBL. + HEMOSTOP GEL ZDARMA

Pokud však přírodní léčba nepomáhá déle jak dva týdny, navštivte lékaře, protože se nemusí jednat o hemoroidy. Projevy jiných chorob mohou být velice podobné.

Zákaz kopírování jakékoliv části tohoto webu - Copyright heo.cz © 2012

Prohlášení o obsahuKontakt, Odkazy