HEO > Seznam nemocí > H > Hemeroidy

Hemeroidy v těhotenství, hemoroidy v těhotenství


Hemeroidy patří k velmi rozšířeným onemocněním, které trápí velké procento populace. V očích většiny lidí jsou potíže spojené s hemoroidy záležitostí lidí středního a staršího věku, ve skutečnosti se však hemoroidy nevyhýbají ani mladým lidem, zejména těm, kteří mají sedavé zaměstnání a nepravidelný životní styl.
Ačkoli toto onemocnění postihuje častěji muže, většina žen se s tímto problémem setkává minimálně v období těhotenství a zejména po porodu. Hemeroidy v těhotenství se vedle křečových žil a chudokrevnosti řadí mezi nejčastější obtíže v oblasti krve a cév, se kterými se těhotná žena potýká.

Čím je tento problém způsoben?
Hemoroidy obecně vznikají rozšířením žil v oblasti řitního otvoru. K tomu dochází pokud často delší dobu sedíte nebo když dochází k velkému tlaku v oblasti konečníku. Právě v těhotenství dochází často ke zpomalení činnosti střev, což vede k zácpám. Navíc se vlivem zvětšení dělohy zpomaluje tok krve v žilách, což je další faktor vedoucí ke vzniku hemeroidů.

Značnou část žen sice nepostihnou hemoroidy v těhotenství, tento problém ale u nich vzniká během porodu. To je způsobené nezvyklým tlakem, který žena vyvíjí při porodu na oblast konečníku a hemeroidy se tak pomohou objevit v šestinedělí.

Hemeroidy mohou být pro někoho celoživotním problémem, kdy se střídají fáze vyhojení a návratu obtíží. V těchto případech se obvykle doporučuje změna jídelníčku a využití podpůrných prostředků, které minimalizují příznaky. Pokud se u ženy objeví hemoroidy v těhotenství nebo po porodu, je docela časté, že obtíže po čase vymizí buď spontánně nebo za pomoci mastí či čípků, které ženě předepíše lékař. Další možností jsou sedací koupele například z dubové kůry, které uleví zejména od akutních bolestí.

DUBOVÉ KAPKY RK

FIBER STAR (FEELIN GOOD)
rostlinný doplněk, který obsahuje mikrovlákniny a svými vazebnímu vlastnostmi má schopnost pročistit zažívací systém a regenerovat jej.

GALLOTIN - PRŮNIKOVÝ GEL NA HEMOROIDY

HEMOSTOP PROBIO 60 TBL. + HEMOSTOP GEL ZDARMA

Zákaz kopírování jakékoliv části tohoto webu - Copyright heo.cz © 2012

Prohlášení o obsahuKontakt, Odkazy