HEO > Seznam nemocí > H > Hemeroidy

Hemeroidy po porodu, hemoroidy po porodu


Hemoroidy jsou onemocněním konečníku, kdy se tvoří na žilách v oblasti řitního otvoru krevní sraženiny. Ačkoli jsou hemoroidy onemocnění nejčastější pro starší lidi, asi 40% žen trpí hemeroidy po porodu.
Příčiny vzniku nejsou prozatím zcela objasněny. Odborníci se pouze domnívají, že vše souvisí se zvýšeným nitrobřišním tlakem, což se stává při těžké fyzické práci či obtížném vyprazdňování stolice. Poznáte je podle krvácení z řitního otvoru ihned po stolici. V těhotenství se zvyšuje nitrobřišní tlak dělohy, vliv mají také hormony a zvýšený objem krve. Komplikace při hemeroidech můžou způsobovat záněty, trombózy, krvácení, vyhřeznutí nebo zaškrcení.

Jakmile tlak dělohy opadne, hemoroidy po porodu většinou brzy zmizí, a to jen po přírodní léčbě. Většinou stačí využít pouze speciální masti a do jídelníčku zařadit vlákninu a vitamíny podporující trávení, důležité je také dodržovat pitný režim.
Pokud se však stav stále nezlepšuje, nebo dokonce zhoršuje, je třeba navštívit lékaře, který vám předepíše léky. Zejména ve vyšším věku je třeba si dávat velký pozor, aby se tato choroba nezaměnila s chorobou jinou, protože tyto příznaky se vyskytují i u nádorových onemocnění tlustého střeva a konečníku.

DUBOVÉ KAPKY RK

FIBER STAR (FEELIN GOOD)
rostlinný doplněk, který obsahuje mikrovlákniny a svými vazebnímu vlastnostmi má schopnost pročistit zažívací systém a regenerovat jej.

GALLOTIN - PRŮNIKOVÝ GEL NA HEMOROIDY

HEMOSTOP PROBIO 60 TBL. + HEMOSTOP GEL ZDARMA

Zákaz kopírování jakékoliv části tohoto webu - Copyright heo.cz © 2012

Prohlášení o obsahuKontakt, Odkazy