HEO > Seznam nemocí > C > Celulitida

Celulitida, odstranění celulitidy


Mnoho mladých žen trápí tzv. pomerančová či matracovitá kůže, neboli celulitida, odstranění této zvrásněné kůže vyžaduje komplexní přístup.
Základem úspěšného odstranění celulitidy je především dodržování určitých režimových opatření. Doporučuje se mimo jiné příjem přibližně 2 -3 l tekutin denně, neboť dostatečná hydratace je důležitá pro odvod odpadních látek z organismu. Vhodné jsou zejména neslazené vody, naopak vyhnout byste se měly sladkým nápojům a alkoholu. Omezit je nutné i sladká a tučná jídla. Negativně může na rozvoj celulitidy působit i nikotin. Důležitou součástí prevence i léčby celulitidy je také pravidelný pohyb.

K vyhlazení celulitidy může přispět i používání vhodného krému proti celulitidě, důležitá je však i technika nanášení tohoto krému. Na stehnech a hýždích se doporučuje vtírat krém směrem odzdola nahoru, v oblasti břicha pak ve směru hodinových ručiček. Léčba celulitidy může být podpořena i některou z odborných léčebných metod. Cílem těchto moderních postupů je mj. aktivace lymfatického systému, který se podílí na odvodu odpadních látek z organismu. K tomuto účelu se využívá např. lymfodrenáž, mezoterapie a další. V některých případech se doporučuje snížení množství podkožního tuku. Tento zákrok lze provést např. chirurgicky odsátím tuku, neboli liposukcí, moderní je také odstranění celulitidy ultrazvukem, který pomáhá tvrdé tukové částice rozmělnit, dále se uplatňuje hypoxi metoda, atd.)

Uvedené i jiné služby v oblasti odstranění celulitidy nabízí v současné době mnoho kosmetických studií a středisek estetické medicíny. Ceny jsou poměrně variabilní, záleží samozřejmě na zvolené metodě a počtu sezení, které konkrétní klientka absolvuje. V některých salonech se navíc platí určitá vstupní částka za konzultaci s dermatologem, který navrhne vhodný postup léčby.

Zákaz kopírování jakékoliv části tohoto webu - Copyright heo.cz © 2012

Prohlášení o obsahuKontakt, Odkazy